Ogrodnictwo uczy cierpliwości i pokory | Centrum Ogrodnicze Matraszek w Kurowie

Ogrodnictwo uczy cierpliwości i pokory

Ogrodnictwo uczy cierpliwości i pokory

Jest takie chińskie przysłowie:

Chcesz być szczęśliwy jeden dzień -upij się. Jeśli chcesz być szczęśliwy przez rok -ożeń się. Jeśli chcesz przez całe życie być szczęśliwy – załóż ogród.

Nieważne czy masz kilka skrzynek z roślinami na balkonie, ogródek 2m² czy hektar ogrodu wokół domu. Ogród zakładasz dla siebie, masz się czuć w nim dobrze, nie męcz się dla sąsiadów czy to będzie balkon czy ogród.

Rośliny posadzone bez planu nie utworzą udanych kompozycji. Zima to dobry czas by choć w zarysie zaplanować nowe wiosenne nasadzenia. Dobieraj gatunki do stanowiska, nie wprowadzaj roślin wbrew ich wymaganiom tylko dlatego, że Tobie się podobają.

Ogród nie znosi pośpiechu, trzeba kilka lat aby nabrał kształtu i w pełni ukazał swoje walory. Nie wprowadzaj monokultur same iglaki to nuda, a nadmiar gatunków to chaos. Nie sadź roślin zbyt gęsto, bo tylko przez pierwsze 3lata będzie ładnie, później rośliny zaczną sobie przeszkadzać.

Ogród bezobsługowy to mit, nawet mało wymagające rośliny nie będą same rosły.

Ogród to nie tylko rośliny to także ścieżki, kamienie, figurki, fontanny, budowle. Ogród odzwierciedla nasz charakter, indywidualność i upodobania. A więc zabierajmy się do planowania.

2 months, 3 weeks ago Możliwość komentowania Ogrodnictwo uczy cierpliwości i pokory została wyłączona

Facebook