Brzoskwinia nie ma lekko | Centrum Ogrodnicze Matraszek w Kurowie

Brzoskwinia nie ma lekko

Brzoskwinia nie ma lekko

W naszych ogrodach musi się zmagać z kapryśnym klimatem, zimnem, wiatrami, suszą lub brakiem słońca a także licznymi szkodnikami i chorobami.

Najczęściej występująca choroba brzoskwini to kędzierzawość liści. Poraża również kwiaty, pędy i owoce, nie zwalczana może doprowadzić do obumarcia drzewa. Walkę z chorobą warto podjąć jesienią gdy drzewo zgubi liście. Ten grzyb zimuje w postaci zarodników przytwierdzony do pąków i do pędów. Opryskujemy w słoneczny dzień gdy temperatura przekroczy +7°C, trzeba to zrobić bardzo starannie, opryskując całą roślinę. Stosujemy do tego celu Miedzian 50WP lub Syllit 65WP.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby warto spryskać również drzewa i krzewy liściaste rosnące w bezpośrednim sąsiedztwie brzoskwiń oraz zgrabić i spalić opadłe liście.

Jeśli zapomnieliśmy o tym zabiegu jesienią i dłuższy czas nie ma mrozów to opryski można przeprowadzić już pod koniec lutego. Należy tylko pamiętać żeby pogoda bezwietrzna i sucha a temperatura wynosiła co najmniej 7°C wtedy możemy opryskać Miedzianem.

2 months, 2 weeks ago Możliwość komentowania Brzoskwinia nie ma lekko została wyłączona

Facebook