Dbajmy o naszych pupili i dzikie zwierzęta.

Karmniki i karma.

Dokarmiamy ptaki. Nadchodzi zima trudny czas dla ptaków. Kiedy spadnie śnieg trudno im będzie znaleźć pożywienie. Niektóre ptaki liczą na naszą pomoc. Jeśli nie mamy czasu albo możliwości zrobienia karmnika samemu, zakupu możemy dokonać w sklepie ogrodniczym.

Karmniki są różne: wolno stojące- na nodze, wiszące, za okienne i ścienne. Ważne jest aby u każdego z nich był daszek na tyle nisko, aby śnieg nie dostawał się do środka.

Ptaków nie karmimy chlebem, który jest niezdrowy bo zawiera szkodliwą dla nich sól. Najlepiej kupić w sklepie ogrodniczym specjalne mieszanki nasion oraz ptasie pyzy.

Bardzo ważne jest aby miejsce w którym karmimy ptaki było regularnie sprzątane. Starajmy się sypać tyle pokarmu aby był na bieżąco zjadany. Bądźmy konsekwentni. Jeśli już zaczęliśmy dokarmiać to róbmy to regularnie. Ptaki przyzwyczają się do naszej pomocy i będą przylatywać w to miejsce w którym są dokarmiane z nadzieja, że zawsze coś tam znajdą.

Ptaszki będą wam wdzięczne choć nie mają o tym jak powiedzieć. Niech wiec ich śpiew przez cały rok w waszym ogrodzie będzie tym podziękowaniem.

Nasi milusińscy

Nadchodzą chłodne dni, zadbajmy aby nasze czworonożne pupile nie marzły na spacerach.

Wyprowadzając psa należy zwrócić uwagę czy nie drży; jest to objaw wychłodzenia organizmu. Czy można połączyć ochronne pupila z nienagannym wyglądem? …. można;

Ubranko ma ogrzewać musi być wygodne i miękkie, nie może krępować ruchów; pies powinien czuć się w nim komfortowo.

Najpopularniejsze i najpraktyczniejsze są kurteczki i kubraczki ortalinowo-polarowe (chcąc oszczędzić ulubionym czterem łapom przykrego pieczenia po spacerze zasolonymi miejskimi ulicami (chodnikami) warto zaopatrzyć się w psie buty).

Tak odpowiednio i wygodnie (modnie) ubrany psiak (pies) może spokojnie wybrać się ze swoim panem (właścicielem) na spacer i cieszyć się urokami zimy (jesieni).