DBAJMY O PODJAZD I SAMOCHÓD ZIMĄ.

Odśnieżamy podjazd.

Jakie odśnieżanie nie zniszczy chodnika lub podjazdu do garażu? To pytanie zadaje sobie nie jedno z nas każdej zimy kiedy zaskoczą obfite opady śniegu. Jest na to prosty sposób – a zatem….Zanim przystąpi się do odśnieżania otoczenia własnego domu należy uwzględnić specyfikę nawierzchni i przewidzieć jakie mogą być skutki użycia niewłaściwych „narzędzi”. Można wszystko robić zwykłą łopatą, zaopatrzyć się w ręczny pług, a nawet kupić odśnieżarkę spalinową. Niestety nawet korzystanie z tych urządzeń nie gwarantuje nam, że nie pojawi się oblodzenie na chodniku lub podjeździe.

Co wtedy zrobić? – Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nie wolno kruszyć lodu żadnymi ostrymi narzędziami, jak kilofy, młotki, czy nawet metalowe łopaty gdyż w połączeniu z użyciem siły łatwo doprowadzić do uszkodzenia kostki brukowej. Łopaty do odśnieżania zwykle nie są metalowe lub mają krawędź zabezpieczoną twardą gumą, a ich ich użycie na pewno nie zagrozi nawierzchni. Jednocześnie każdy powinien poznać skuteczne metody innego niż mechaniczne odśnieżania własnej posesji.

I tu przychodzi nam z pomocą nauka i chlorek magnezu. Nadzwyczaj szybki i wydajny środek do usuwania śniegu, a przy tym bardzo ekologiczny: nie wyrządza szkód środowisku, roślinom, zwierzętom, kostce brukowej, butom ani samochodom. Jest bardzo skuteczny, ponieważ podczas wchłaniania wilgoci wydziela ciepło, które roztapia lód i śnieg, pomoże zatem usunąć każde oblodzenie, czy warstwę śniegu. Działa nawet przy temperaturze -50°C, w warunkach których zwykła sól traci swe właściwości przy temperaturach kilka stopni poniżej zera, a do tego 1 kg zastępuje ok. 10 kg szkodliwej soli kamiennej. Po rozsypaniu pozostaje aktywny przez wiele dni.

Oto przykładowe narzędzia pomocne przy odśnieżaniu podjazdu i terenu wokół domu dostępne w naszej ofercie.

Samochód „zamarzł”.

Lód na szybach i warstwa śniegu to zimą największe zmory kierowców. Warstwa śniegu zdarza się jednak ostatnimi laty coraz rzadziej, a oznaki mrozu na szybach znajdujemy właściwie codziennie. Jak sobie z nimi radzić?

Kiedy mróz utrzymuje się stale w ciągu dnia i w nocy, nasza praca przed zajęciem miejsca kierowcy polega w zasadzie tylko na odmieceniu świeżego śniegu. Problem pojawia się, gdy dobowo temperatura oscyluje wokół zera. Padająca w ciągu dnia mżawka zamarza wówczas na szybach w ciągu nocy. Jeszcze gorzej jest, gdy mamy do czynienia z opadami deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu. Wówczas rankiem możemy zastać samochód pokryty grubą, litą warstwą lodu. Pomóc nam wtedy mogą takie urządzenia jak: skrobaczki i nasza praca fizyczna lub …. profesjonalne odmrażacze do szyb i zamków samochodowych.

A oto przykładowe akcesoria jakie Państwo u nas znajdą.